Pieropan Veneto - La Rocca 2005

U bent hier

Pieropo-la-rocca-2005Deze producent uit de Soave classico appellatie (Veneto) maakt karaktervolle witte wijnen met veel terroir. Hun wijn ‘La Rocca’ werd enkele jaren geleden verkozen als ‘beste witte wijn van Italië’ en volgens de invloedrijke wijngids ‘Gambero Rosso’ behoren ze tot de elitedomeinen.

 

 

Het domein werd in 1890 opgericht door Leonildo Pieropan. Later namen zijn twee zonen Fausto en Gustavo het bedrijf over maar het was kleinzoon Leonildo die voor een echte revolutie zorgde. Dankzij de combinatie van zijn toewijding en competentie groeide het domein uit tot dé referentie en kreeg heel de appellatie een kwaliteitsboost.
Drie factoren bepalen het succes van Pieropan: het begrijpen van en het grote respect voor het land, hun liefde voor de lokale cultuur en tenslotte de jarenlange familiale ervaring op het gebied van wijnbouw.
Er wordt extreem veel aandacht geschonken aan het werk in de wijngaarden. Deze liggen allemaal op de flanken van het historische hart van de appellatie en liggen op een boogscheut van het imposante kasteel. De twee beroemdste wijngaarden zijn Calavarino en La Rocca.
Naast witte wijnen produceren ze ook twee zoete wijnen waaronder de lokale Recioto di Soave DOCG.
Recent kwamen Andrea en Dario, de kinderen van Leonildo en Teresita, het winnende team versterken. Beiden studeerden af als oenoloog en agronoom. Hun enthousiasme en wilskracht beloven een mooie toekomst voor dit domein

De historische La Rocca wijngaard is volledig omheind om diefstal tegen te gaan. Het lijkt absurd maar Pieropan laat de druiven zó lang aan de wijnranken rijpen dat sommige toeristen de druiven gaan plukken omdat ze denken dat de producent ze niet meer gaat oogsten!

La Rocca heeft een intense en briljante gele kleur. Karaktervolle wijn met aroma's van exotisch fruit, noten en vanille. Zacht en persistent in de mond met een hint van kruiden en vanille. Complexe en lange afdronk.

Heerlijk genieten van wijn

Nieuwste wijnreviews

Mousserende wijn: Goldish...

Deze frisse en licht mousserende rosé wijn is onweerstaanbaar. Helder roze van kleur met een fijne mousse. Frisse lichtzoete smaak met het aroma van... Lees verder
3

Rode wijn voor de kerst:...

D luis R - Rioja Crianza Selección 2011 Proefnotitie De vermelding ‘selección’ slaat op het feit dat de wijnmaker een selectie maakt van de beste percelen bij... Lees verder
3

Château Tour du Foussat...

Proefnotitie wijnhuisIn het verre kielzog van Sauvignon Blanc wint diens blauwrozegrijs getinte broertje Sauvignon Gris aan populariteit. Voor het eerst... Lees verder
2

Pico Cuadro 'Origina...

Proefnotitie wijnhuisIntens dik donker roodpaars met zwarte kern. Topkleur. Serieus en intens van geur met donkere vleeskersen, zwarte bessen, nobel nieuw... Lees verder
3