Parijzenaren kunnen met wijn naar bank van lening

U bent hier

paris1lhmOp initiatief van de Crédit Municipal de Paris, de bank van lening van de Franse hoofdstad, kunnen (tijdelijke) financiële problemen nu voor het eerst opgelost met wijn als onderpand.
De nieuwe mogelijkheid voor Parijzenaren om in plaats van de familiejuwelen nu de inhoud van de wijnkelder als onderpand te geven was direct een succes.

Binnen 48 uur waren er al meer dan 200 flessen als onderpand afgegeven met een totale waarde van 45.000 euro.
In de kelder van de Parijse bank van lening liggen nu o.a. 12 flessen Chateau d’Yquem, een kist Chateau Margaux en een fles Romanee-Conti uit 1985 met een geschatte waarde van 5000 euro.
Onder degenen die flessen in onderpand gaven was een arts die voor 22.000 euro wijn bij zich had, waaronder een fles Chateau Petrus uit 1961, volgens deskundigen een van de allerbeste wijnen van dit beste wijnkasteel in de Bordeauxstreek Pomerol.

Bron: Wijn.nieuwslog.nl

Heerlijk genieten van wijn

Nieuwste wijnreviews

Rode wijn voor de kerst:...

ProefnotitieDeze schitterende karakteristieke Spaanse rode wijn,heeft een intense dieprode kleur en een pittig karakter. Uitbundige en intense geur met... Lees verder
3

Witte wijn: Casa Safra Uc...

Casa Safra gaat altijd voor topkwaliteit en kiest voor elke wijn het gebied dat het optimale uit de druif haalt. Voor deze Verdejo is dit een kleine wijngaard... Lees verder
3

Rode wijn voor de kerst:...

Johnny Q Shiraz Quarisa Zuid-Australië - 2010 ProefnotitieCompacte, zwartpaarse bessenkleur. Stevig aroma vol gebald zwart fruit en eucalyptus. Na walsen... Lees verder
4

Rode wijn voor de kerst:...

Proefnotitie Schitterende Grande Reserve van het wijnhuis Pierre Baptiste. Dit jaar bekroond met twee mooie zilveren medailles op Munds Vini 2014 &... Lees verder
4