Klimaatverandering maakt Schotland tot wijnland

U bent hier

wijnrankenOp dit moment is Frankrijk nog hét wijnland van Europa. Als de klimaatverandering echter geen halt toe kan worden geroepen, dan kan binnen een aantal jaar Schotland deze positie wel eens overnemen.

Prominente Franse chefs (jawel!) hebben aangegeven dat de klimaatverandering van invloed op de complexiteit van de wijn en dus op de kwaliteit is. Zij dringen er dan ook bij de overheid op aan dat die haar verantwoordelijkheid neemt en voldoet aan de ambitieuze doelstellingen die het land zich gesteld heeft om klimaatverandering tegen te gaan.

Als de temperaturen meer dan twee procent stijgen voor het einde van deze eeuw, dan zal het ‘wijngebied’ zich verplaatsen naar zo’n 1000 kilometer buiten de oorspronkelijke locatie. Dit betekent dat er mogelijkheden voor wijnproductie in landen als Schotland en Zweden ontstaan. Voor Frankrijk zou dit een slechte ontwikkeling zijn: wijn is niet alleen deels bepalend voor de Franse identiteit, maar levert ook nog eens heel veel werkgelegenheid en geld op. Het uitdunnen of zelfs verdwijnen van de wijnindustrie zou catastrofaal zijn.

Wel is het volgens experts zaak om snel tot drastische maatregelen over te gaan. Hoewel er op dit moment nog geen wijngaarden in Schotland zijn, wordt verwacht dat het in 2080 zelfs al te warm is om druiven in Zuid-Engeland te laten groeien. Het veel zuidelijker gelegen Frankrijk heeft dan zeker het nakijken!

Bron: Excite.nl

Heerlijk genieten van wijn

Nieuwste wijnreviews

Château Fleur Ursuline Cu...

Proefnotitie wijnhuisFonkelend roodpaars met diepe kern. Stevig en kruidig van geur, vol verleidelijk knapperig zoet bosfruit, romige Merlotweelde en rokerige... Lees verder
3

Las Rocas Viñas Viejas Ga...

De wijn van vandaag komt uit de relatief onbekende Spaanse regio Calatayud. Het dankt zijn naam aan de Moorse heerser Ayub, die er een kasteel liet bouwen en... Lees verder
4

Heras Cordon Vendimia Sel...

ProefnotitieDe Heras Cordon wijn is de enige Spaanse wijn welke wordt geschonken in het Vaticaaan. Wij mogen deze wijnen exclusief leveren in Nederland.... Lees verder
4

Witte wijn voor de kerst:...

Las Moras - Reserva Chardonnay 2013 - Argentinië Proefnotitie Krachtige droge witte wijn uit San Juan Valley. De smaak heeft een mooie structuur met geel fruit... Lees verder
4