Gemiddeld vijf jaar langer leven!

U bent hier

wijn_jpg_53913iEen half glas wijn per dag verlengt een mensenleven gemiddeld met maar liefst vijf jaar. Wijn is beter voor de levensverwachting dan bier, maar bij meer dan twee glazen per dag verdwijnt de winst.

Dat blijkt uit onderzoek van de Wageningse wetenschapper Martinette Streppel. Zij onderzocht wat de gevolgen zijn van maximaal 20 gram alcohol per dag (2 glazen) op de levensverwachting. Uit deze zogenoemde Zutphen-studie komt naar voren dat de consumptie van twee glazen wijn, bier of ander alcoholhoudend drankje de levensverwachting verlengt met ruim twee jaar in vergelijking met geheelonthouders. Bij mensen die meer dan deze hoeveelheid per dag drinken, gaat de levensverwachting iets omlaag. Een kleine hoeveelheid alcohol per dag is het gezondst.

Geheelonthouders

Uit analyse van de gegevens van 1373 mannen die vanaf 1960 tot 2000 zijn geregistreerd in de Zutphen-studie blijkt ook dat het type drank van belang is. Een half glaasje wijn levert een levensverlenging van 2,5 jaar op in vergelijking met een half glas bier of een andere sterke drank. In verhouding met geheelonthouders is de winst zelfs 5 jaar.

Ook als rekening wordt gehouden met de sociaaleconomische achtergrond van de mannen, met hun voedingspatroon of leefstijl, blijven de resultaten hetzelfde. Alle 1373 deelnemers waren destijds bij aanvang van de registratie 40 jaar of ouder. In 2000 bleken 1130 mannen overleden, ruim de helft aan hart- en vaatziekten.

Bron: De telegraaf

Heerlijk genieten van wijn

Nieuwste wijnreviews

Rode wijn: Baron d'E...

De Franse wijnen afkomstig uit het Middellandse zee gebied (Languedoc-Roussillon) zijn uiterst charmant en verleidelijk. Wij vonden voor u de schitterende rode... Lees verder
3

Witte wijn: Casa Safra Uc...

Casa Safra gaat altijd voor topkwaliteit en kiest voor elke wijn het gebied dat het optimale uit de druif haalt. Voor deze Verdejo is dit een kleine wijngaard... Lees verder
3

Dardano Barolo DOCG Piemo...

Proefnotitie Barolo is eigenlijk de Rolls Royce onder de Italiaanse wijnen, ze worden gemaakt in de Noord-italiaanse Piëmonte streek rondom het stadje Barolo.... Lees verder
4

AH Bonus Kuentz-Bas Alsac...

Het is lente! En omdat de afgelopen winter zo mild is geweest kunnen we nu al genieten van de eerste witte asperges. Niet die uit Peru die je het hele jaar kan... Lees verder
2