Extrême Gris Languedoc-Roussillon 2008

U bent hier

GLAS_RoseDe koningsdruif van de beste rosé van Nederland, Domaine Tempier (Mourvèdre) staat ook bij de "Extreme Gris" aan de basis, aangevuld met 40% Grenache. De handmatig geoogste druiven worden direct geperst en het sap vergist onder een zeer lage temperatuur met optimaal behoud van de delicate vruchtenaroma's, de autonome frisheid en de fijnheid (door de directe persing).

Deze rosé omarmt alles wat met het buitenleven te maken heeft. U zult echt ervaren dat het een waar genot is om deze "Vin Gris" rosé in huis te hebben.

De kleur: Bleek, zalmroze met een grijszilveren glans.

De geur: Ongemeen frisse, knisperende expressie met volop kleine rode vruchten, aalbessen, mint - puur en eetlust opwekkend.

De smaak: Vloeiende, krokant sappige materie met een zachte textuur en een uiterst aangenaam en direct mondcontact. Heel goed in balans dankzij die zachte, rijpe frisheid en die fantastische smaakcon- centratie in de finale met aardbei als mondaroma. Opvallend grote lengte voor dit type wijn.

Op dronk vanaf: 2009
Inzetbaar tot: 2010
Serveertemperatuur: 10-12°

 

Extreme-gris

Heerlijk genieten van wijn

Nieuwste wijnreviews

Dardano Barolo DOCG Piemo...

Proefnotitie Barolo is eigenlijk de Rolls Royce onder de Italiaanse wijnen, ze worden gemaakt in de Noord-italiaanse Piëmonte streek rondom het stadje Barolo.... Lees verder
4

AH Bonus Kuentz-Bas Alsac...

Het is lente! En omdat de afgelopen winter zo mild is geweest kunnen we nu al genieten van de eerste witte asperges. Niet die uit Peru die je het hele jaar kan... Lees verder
2

Casa Safra Ucles DO Verde...

ProefnotitieCasa Safra gaat altijd voor topkwaliteit en kiest voor elke wijn het gebied dat het optimale uit de druif haalt. Niet voor niets is deze Verdejo... Lees verder
3

Maison Saint Aix - AIX Ro...

Maison Saint Aix De Maison Saint Aix wijngaard ligt op 30 minuten rijden ten Noord-Oosten van de hoofdstad van de Provence: Aix-en-Provence. Ruim 100 hectare... Lees verder
5