Extrême Gris Languedoc-Roussillon 2008

U bent hier

GLAS_RoseDe koningsdruif van de beste rosé van Nederland, Domaine Tempier (Mourvèdre) staat ook bij de "Extreme Gris" aan de basis, aangevuld met 40% Grenache. De handmatig geoogste druiven worden direct geperst en het sap vergist onder een zeer lage temperatuur met optimaal behoud van de delicate vruchtenaroma's, de autonome frisheid en de fijnheid (door de directe persing).

Deze rosé omarmt alles wat met het buitenleven te maken heeft. U zult echt ervaren dat het een waar genot is om deze "Vin Gris" rosé in huis te hebben.

De kleur: Bleek, zalmroze met een grijszilveren glans.

De geur: Ongemeen frisse, knisperende expressie met volop kleine rode vruchten, aalbessen, mint - puur en eetlust opwekkend.

De smaak: Vloeiende, krokant sappige materie met een zachte textuur en een uiterst aangenaam en direct mondcontact. Heel goed in balans dankzij die zachte, rijpe frisheid en die fantastische smaakcon- centratie in de finale met aardbei als mondaroma. Opvallend grote lengte voor dit type wijn.

Op dronk vanaf: 2009
Inzetbaar tot: 2010
Serveertemperatuur: 10-12°

 

Extreme-gris

Heerlijk genieten van wijn

Nieuwste wijnreviews

Witte wijn: Casa Safra Uc...

Casa Safra gaat altijd voor topkwaliteit en kiest voor elke wijn het gebied dat het optimale uit de druif haalt. Voor deze Verdejo is dit een kleine wijngaard... Lees verder
3

Rode wijn voor de kerst:...

D luis R - Rioja Crianza Selección 2011 Proefnotitie De vermelding ‘selección’ slaat op het feit dat de wijnmaker een selectie maakt van de beste percelen bij... Lees verder
3

Maison Saint Aix - AIX Ro...

Maison Saint Aix De Maison Saint Aix wijngaard ligt op 30 minuten rijden ten Noord-Oosten van de hoofdstad van de Provence: Aix-en-Provence. Ruim 100 hectare... Lees verder
5

Chapillon Cuvée Paul - Ca...

Proefnotitie wijnhuisRond, rijp, inpakkend met slierten cassis, viooltjes en vanille; hier zet Fransman Christophe Chapillon zijn beste Spaanse beentje voor.... Lees verder
1