Dom Pérignon Blanc Vintage 1999

U bent hier

Dom Perignon 1999Dom Pérignon was de eerste cuvëe de prestige.
Het geweldige succes van Dom Përignon heeft ook andere champagnehuizen in deze upmarket gebracht.
Maar tot de dag vandaag is Dom Përignon de referentie, de maat waaraan iedereen zich probeert te spiegelen.

Dom Përignon is en blijft de ongekroonde koning en wordt wereldwijd geadoreerd.

Dom Pérignon is altijd een vintagechampagne, een millësimë, en wordt alleen in zeer geslaagde jaren geproduceerd.
Het is een assemblage van om en nabij 50 procent chardonnay en 50 procent pinot noir a er is geen pinot meunier in verwerkt a uit verschillende grand cru-gemeenten en uit Hautvillers.

Hautvillers heeft de premier cru-status, maar is wel het dorp waar Dom Përignon eertijds heeft geleefd. Het jaar 1998 was er een van contrasten.
De zomer was onvoorspelbaar en de gewenste regen benodigd om het gebrek aan vocht in een vroeg stadium te compenseren, vond zijn weg niet naar de champagne streek.
De uiteindelijke ongebruikelijk hete periode van 16 september tot 1 oktober, leidde tot een vintage van buitengewone volwassenheid met een opmerkelijke balans tussen kracht en zuurgraad.

Dom Pérignon heeft de Champagne beroemd gemaakt.
Als vrolijke Benedictijnse monnik, was hij vanaf 1668 keldermeester van het klooster Hautviller, nabij Epernay.
Daarnaast heeft Dom Pérignon de sluitingen verbeterd.
In die tijd werd de wijn afgesloten met een in olijvenolie gedrenkte hennepprop.
Hij heeft dit vervangen door kurken van eikenschors, wat in die tijd in andere landen ook al werd toegepast.

Heerlijk genieten van wijn

Nieuwste wijnreviews

Rode wijn voor de kerst:...

ProefnotitieDeze schitterende karakteristieke Spaanse rode wijn,heeft een intense dieprode kleur en een pittig karakter. Uitbundige en intense geur met... Lees verder
3

Rode wijn: Casa Safra Ter...

Deze schitterende karakteristieke Spaanse rode wijn, bekroond met een gouden medaille op de Berliner Wine Trophy 2013, heeft een intense dieprode kleur en een... Lees verder
3

Vega Fiel Cava Brut - 100...

Proefnotitie wijnhuisCava is dé sprankelende trend van 2015. En dat is niet voor niets want deze prachtige mousserende wijn uit het Spaanse Pénedès wordt op... Lees verder
4

AH Bonus Kuentz-Bas Alsac...

Het is lente! En omdat de afgelopen winter zo mild is geweest kunnen we nu al genieten van de eerste witte asperges. Niet die uit Peru die je het hele jaar kan... Lees verder
2